Świat 365 inspiracji- aktualna mapa 2020

Wyobraź sobie pustą mapę. Tylko ty zdecydujesz, co się na niej znajdzie. Za rok o tej porze już nie będzie biała, ale pełna twoich osobistych inspiracji z 2020!

W tym poście pokażę ci mój nowy pomysł DIY na stworzenie unikalnej mapy z 2019 roku.

Uwaga! Początek zrobiłam za ciebie- we wpisie znajdują się gotowe mapy do pobrania za darmo :).

Świat 365 inspiracji

Świat 365 inspiracji- o co chodzi?

Czy masz czasami tak, że przy porannej kawie usłyszysz w radiu jakiś inspirujący cytat/ wypowiedź? Albo idąc do domu twój wzrok przykuje jakiś plakat? Lubisz odkrywać nowe smaki znanych potraw? Lub wyłapywać ze słuchanych piosenek ulubione frazy? Jeśli masz dziecko- nie potrzebujesz nawet radia czy internetu, z pewnością codziennie słyszysz nową, odkrywczą myśl! A może wpadają ci do głowy często spontaniczne pomysły i plany? Uchwyć je!

Kolejny rok nie musi być tylko jednym zlepkiem, szarą masą. Fajnie pamiętać takie pojedyncze akcenty! Drobiazgi, które wylatują z głowy po tygodniu, bo czy pamiętasz jeszcze jaką piosenkę słuchałeś/aś najczęściej w marcu 2018? Albo co chodziło ci po głowie pół roku temu w czasie powrotu z wakacji?

Każdy z nas jest niesamowicie kreatywny, ale w codziennym nadmiarze spraw gubimy te nasze osobiste odkrycia lub rzeczy, które nas spontanicznie zainspirowały.

Dlatego wymyśliłam mini projekt, który każdy z nas może wykonać w domu- “Świat 365 inspiracji”.

Stworzyłam do tego kilka map– w różnych kolorach. Każdą z nich łączy jednak duża , biała, pusta przestrzeń. Każdego dnia możesz dopisać na niej malutką datę i króciutką notatkę.

To nie ma być rozległy dziennik ze wzniosłymi “rozkminami” na kilka stron! To zapis jednej ulotnej chwili z każdego pakietu 24 godzin.

Stwórz własną mapę!

Plan działania jest krótki i prosty!

Wystarczy wydrukować mapę (możesz ją pobrać poniżej lub stworzyć własną).

Następnie umieścić ją w widocznym miejscu- lodówka, korkowa tablica sprawdzą się idealnie!

Codziennie dopisywać w dowolnym miejscu świata kolejną inspirację. Kolory, malunki i humor zalecane! Ale nie ograniczaj się tylko do pozytywnej energii, choć ta jest zawsze mile widziana! Jeśli zdarzy się dzień nostalgii też warto go uwiecznić.

Obejrzeć dokładnie swoją mapę na koniec 2019 i zobaczyć jak wiele nowych odkryć i radosnych wspomnień dostarczył nam ten rok!

 

Mapy 2020 do pobrania

Świat 365 inspiracji

Poniżej znajduje się kilka linków do map. Są oczywiście całkiem darmowe, w formacie PDF. Wystarczy tylko pobrać wybraną mapę i ją wydrukować.

Wersja blado różowa:

https://www.canva.com/design/DADNfYCsmMk/view

Wersja błękitna:

https://www.canva.com/design/DADNfYCsmMk/view

file:///C:/Users/user/Downloads/%C5%9AWIAT%20(3).pdf

Kilka inspiracji na dobry początek!

Co możesz umieszczać na mapie?

Przede wszystkim polecam mini daty, żeby wiedzieć kiedy dana inspiracja wpadła ci do głowy.

Reszta zależy od twojej wyobraźni i sytuacji! Może to być króciutka fraza z książki, cytat z dnia, który wywoływał śmiech już do wieczora, szalony pomysł na przyszłość, kolor odkrytego smaku lodów, tytuł piosenki słuchanej nałogowo, rysunek z wyjazdu na wyczekane wakacje, dobre słowo usłyszane z ust bliskiej osoby albo coś, za co jesteśmy w danym dniu wdzięczni!

Ja przy mojej dzisiejszej notatce narysowałam słoneczko i odbicie butów jako symbol pierwszego spaceru w pięknej zimowej aurze, który zainspirował mnie do fotografowania miasta!

Skąd wziął się mój pomysł?

Jest wiele sposobów na utrwalanie chwil, choć najczęściej utrwalamy te ważne, przełomowe. A nasze życie to przecież także te drobne momenty! Lubię traktować każdy dzień jak zagadkę, okazję do zaskoczenia.

Dlaczego świat? Bo mój blog jest zainspirowany światem! To on dostarcza nam nieskończenie wielu pomysłów!

A skąd mapa? Bo tak jak ona nasze dni mogą nas do czegoś prowadzić. W jednej z lekcji książki Reginy Brett “Jesteś cudem” jest cytat o tworzeniu własnej mapy życia. Jedynej i niepowtarzalnej. Według której podąża twoje serce.

 

Za czym podąży w tym roku? Czym się zainspiruje? Co zapamięta?

Ja jestem bardzo ciekawa swojej mapy za 362 dni! A ty? Dołączysz się? Stworzysz swoją mapę 2019?

Może podzielimy się za rok zdjęciami naszych map albo najbardziej odkrywczymi dla nas inspiracjami?

Trzymajcie się cieplutko i łapcie chwile 2019!