2017 na infografikach!

Takiego podsumowania jeszcze tu nie było! A może nawet nie było nigdzie indziej!

Cały rok blogowego życia przedstawiony na 7 niepowtarzalnych infografikach!

Jesteście ciekawi, ile kilometrów pokonały łącznie moje podróżujące maskotki? Albo jakie miasto okazało się najbardziej zachwycające? I dlaczego 2018 to będzie prawdziwa petarda?! 

3… 2… 1…

Na początek krótkie statystyki na temat wpisów…
oraz ich tematyki… Jak widzicie podróże całkowicie dominują i nic nie wskazuje na to, aby tą przewagę utraciły. Co więcej, w 2018 pozostałe tematy także pośrednio podporządkują się podróżom, więc jakby ktoś Was pytał, co za blog to ” Życie w turkusie” to się nie wahajcie i mówcie, że podróżniczy!

Więc jak wyglądały podróże w tym roku? Było kilka powrotów, ale też nowości! Spełniłam marzenie o odwiedzeniu Włoch, gdzie dałam oczarować się Dolomitom, całkowicie wciągnęłam się w Portugalię, ponownie nie zawiodłam się Polską kochaną, a do tego przekroczyłam bramę Skandynawii!


Kiedy tu zajrzysz, zechcesz pojechać do:

Kiedy zerkniesz tu, zapragniesz spróbować rękodzieła:

A może motywacja na Nowy Rok?

Podróżujące maskotki


Na temat podróżujących maskotek powstanie osobny post, a teraz malutki wstęp.

W 2017 rozpoczęłam autorski pomysł “Podróżujące maskotki”, które zostawiam w odwiedzonych miejscach. Każda maskotka posiada karteczkę z propozycją dalszej podróży do nowego miejsca! Może stać się towarzyszem każdego :). Jak na razie w podróży są: kotek, kukułka i krokodyl. Ich podróże na razie nie wybiegły poza Europę, choć towarzysze pochodzili z obu Ameryk!

 A teraz najlepsze z najlepszych momenty 2017! 

Dolomity zaskoczyły mnie najbardziej, nie sądziłam, że aż tak się nimi zachwycę! Rejs motorówką między złotymi klifami Algarve to zaś największa niespodzianka i zupełnie nowa przygoda. A co jeszcze było “naj”?


Na koniec petardy 2018!
Już nie mogę się doczekać! Prace startują zaraz po Nowym Roku! Większa niezależność, ładniejszy design i spersonalizowanie! Trzymajcie kciuki, żeby wszystko poszło po mojej myśli!

Wchodzimy na wyższy poziom turkusowego życia!

Oj tak! To będzie coś, mówię Wam! Ale na razie nic nie zdradzę, bo jeszcze się moje życie po drodze rozmyśli :P.

Mogę tylko powiedzieć, że tak daleko mnie jeszcze nie wywiało. 

Aha, oczywiście nie zapomnę o Polsce! Mam chrapkę na kolejny region i nową formę podróży! 

Zaszalejemy podróżniczo w 2018, co mam nadzieję wpłynie też korzystnie na bloga :).


“Moja droga” to nazwa nowego cyklu postów. Przewiduję 12 wpisów przez cały 2018. 

Będzie tam więcej o mnie, moich przemyśleniach i motywacyjnych refleksjach, nie rzadko nawiązujących do podróży! Ale zero złotych rad dobrej cioci, jak macie żyć. Obiecuję! 100% życia w życiu i pasji w pasji! 

Może te zakręty na coś przydadzą!

A teraz życzę tylko, aby mój i Wasz 2018 był jeszcze lepszy, bardziej podróżniczy oraz rozwijający niż 2017! Nie bójmy się szukać, próbować, odkrywać i ustawiać życie po swojemu! 

Przestań egzystować, zacznij podróżować! Świat jest zbyt fascynujący, żeby stać w miejscu!

Do zobaczenia (może nawet dosłownie 😉) w 2018!